drone tekne çekimi

Etrafınızda artık sıklıkla duyuyorsunuz hatta bir yakınınız bile bahsetmiş olabilir. “Drone ile çekim yaptırdık inanılmazdı” Gerçekten öyle, bundan 10 yıl evvel böyle bir teknolojinin avcumuzun içinde olacağı öngörülen bir durum değildi.

bodrum drone kiralama

Bugün ise herkes drone alıp bu çekimleri yapıyor. Ancak kaliteli sonuçlar için dikkat edilmesi gereken bir kaç unsur var. Size Bodrum Drone ailesi olarak bunlardan bahsetmek istiyoruz.

Drone Teknoloji Kalitesi

Piyasada onlarca hatta yüzlerce drone var. Oyuncak seviyesinde olanlardan helikopter kadar boyutlarına kadar. Dizi filmlerden, sinema sektörüne, doğum günü hediyesinden, orta ölçekli firmaların ihtiyaçlarına kadar farkı model bulunuyor spekturumda. Öyleyse siz neye dikkat etmelisiniz. Öncelikle görüntü kalitesinden emin olmak için 4K çözünürlükte çekim yapabilmeli. Bunu hizmet satın aldığınız firmaya mutlaka sorun. Videolarımı 4K çözünürlükte teslim alabilecek miyim?

bodrum yat çekimi

İkinci en önemli konu akıcılık. Bir başka deyişle slow motion (ağır çekim) yapabilecek miyim? Çünkü tanıtım filmelerinde dramatik bir etki yaratmak için bizler çoğu zaman yavaşlatılmış görüntüyü yüksek akıcılıkta kullanırız. Bunun için sormanız gereken teknik bilgi ise görüntülerimi 60 Fps alabilir miyim?

Pilot Deneyimi

Çok önemli bir başka parametre ise hizmet aldığınız firmanın pilotları sertifikalı mı? Bir başka deyiş ile drone ehliyetleri var mı? Bunu çekinmeden sorun ve ehliyeti görmek isteyin. Sonuçta bu iş için para vereceksiniz ve sonucun sizin için kusursuz olması gerekiyor.

Yine drone pilotunun toplam kaç saat uçuş deneyimi olduğunu sorun. Eğer 200 saatten az uçuş deneyimi varsa yine mesafeli yaklaşmakta fayda var.

İsteklerinizi Karşılayabilecekler mi?

Örneğin çekimlerde yatay sorti istiyorsunuz bu gerçekten yetenekli bir pilotun iyi bir drone ile gerçekleştirebileceği manevra. Yada yukarı doğu çıkarken y ekseninde dönmesini istiyorsunuz. Akıcı ve kesintisiz şekilde bu görüntüyü alabilecek mi? Sormaktan ve talep etmekten çekinmeyin sonuçta para vereceksiniz.

Son olarak çekimler kadar montaj aşaması ve bu videoların birleştirilerek bir tanıtım filmine dönüştürülmesi de önemli. Bunu yapabilecek ekibi olan ajanslarla çalışın. Aksi taktirde eline drone almış bir öğrenci size vasat videoalr çeker ancak bunlardan tanıtım filmi oluşturamaz.

Bodrum Drone çekimi denilince ilk akla gelen ajans olmanın rahatlığı ile söylüyoruz ki biz de müşteri mutluluğu herşey den değerlidir.

DRONE ÇEKİMİ NELERE DİKKAT ETMELİYİM?
Başa dön