DRONE TEHLİKELİ Mİ?

Tanıtım filmimizde yada sosyal medyamızda drone ile video ve fotoğraf çektirmeye karar verdik. Ancak düşünmeden edemiyoruz acaba drone düşer mi tehlikeli mi? Organizasyon sırasında böyle kötü bir sürpriz ile kimse karşılaşmak istemez. Düşünsenize gelin damat düğün alanına girmiş hava da vızır vızır dolaşan dronelar ve düğün davetlileri aşağıda. Haydi bu soruyu biraz irdeleyelim.

bodrum drone düğün

Drone teknolojileri öylesine gelişti ki adeta eğitimli bir kuş gibi neredeyse omzunuza konacak. Önceden programladığınız da bunu gerçekten yapıyorlar da. Siz yürüyorsunuz onlar peşinizden sizi takip ediyor. Örneğin bir cross bisiklet sürücüsü için harika bir deneyim.

Yüksek teknolojiye sahip drone ile çekim yapıyorsanız üzerinde bir çok sensör bulunuyor. Ve önceden bilgisayara bağlayıp programlayabiliyorsunuz ve otonom olarak yani kendi kendine bir çok uçuşu gerçekleştirmesini sağayabilirsiniz.

Diyelim ki tehlikeli bir durum söz konusu oldu. Senaryoda sert esen rüzgar ve engebeli bir arazi var. Drone sizinle iletişim gücü azaldığına yada pil seviyesi kritik seviyeye indiğinde komutlarınızı kısmen algılamaya başlıyor ve otomatik olarak kalktığı noktaya geri iniyor ve motorlarını durduruyor.

Yine Drone eğer kaliteli ise sizin ile kendi görüş alanındaki görüntüyü kesintisiz olarak sağlıyor. Ve Ipad’inize anlık canlı görüntüleri iletiyor. Yine ikaz ışıkları ile sizi yönlendirerek tehlike olabilecek durumları önceden belirtiyor.

Tabi burada deneyimli pilotun drone’u iyi tanıması ve aynı araç ile çok fazla saat uçuş gerçekleştirmiş olması da bir paramatre. Bodrum Drone çekim ekibi olarak tüm organizasyonlarda, drone ile düğün çekimlerinde hatta açık deniz de dahi görevleri eksiksiz ve kusursuz biçimde gerçekleştirdik.

DRONE TEHLİKELİ Mİ?
Başa dön